Gmina Suwałki zajęła 2. miejsce w kategorii gmin wiejskich w Rankingu Gmin Województwa Podlaskiego. Ranking zorganizowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej razem z Urzędem Statystycznym w Białymstoku. Ocenianych było 115 gmin miejskich, wiejskich i miejsko-wiejskich.

Celem rankingu było wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Ranking uwzględniał między innymi samorządowe wydatki na oświatę, sieci wodociągowo-kanalizacyjne, ochronę środowiska, ale też miejscowe organizacje pozarządowe. Miejsca gmin określono na podstawie twardych danych Urzędu Statystycznego. Świadczą one o działaniach samorządów na rzecz jakości życia mieszkańców.

Wyniki ogłoszono w miniony czwartek w Goniądzu.

foto: frdl.bialystok.pl

Gmina Suwałki na II miejscu gmin wiejskich w Rankingu Gmin Województwa Podlaskiego

Przewiń do góry
Skip to content