Stosownie do  uchwały Nr XLVI/474/22 Rady Gminy Suwałki z dnia 25 października 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji dotyczących statutów sołectw Gminy Suwałki zawiadamiam iż konsultacje w przedmiotowej sprawie odbyły  się w dniach: od 18 listopada 2022 r. do 23 listopada 2022 r. w formie pisemnej.

Celem i przedmiotem konsultacji z mieszkańcami Gminy Suwałki było zebranie opinii i uwag odnośnie projektu Statutów Sołectw: Biała Woda, Białe, Bobrowisko, Bród Mały, Bród Nowy, Bród Stary, Burdeniszki, Cimochowizna, Czarnakowizna, Czerwony Folwark, Dubowo Pierwsze, Dubowo Drugie, Gawrych Ruda, Korkliny, Korobiec, Kropiwne Nowe, Kropiwne Stare, Krzywe, Kuków-Folwark, Kuków, Leszczewek, Leszczewo, Lipniak, Magdalenowo, Mała Huta, Niemcowizna, Nowa Wieś, Okuniowiec, Osinki, Osowa, Piertanie, Płociczno-Tartak, Poddubówek, Potasznia, Przebród, Sobolewo, Stary Folwark, Taciewo, Tartak, Trzciane, Turówka Nowa, Turówka Stara, Wasilczyki, Wiatrołuża Pierwsza, Wychodne, Zielone Królewskie, Zielone Drugie, Zielone Kamedulskie, Żyliny.

Konsultacje miały zasięg lokalny i skierowane są do pełnoletnich mieszkańców Sołectw Gminy Suwałki.

Uprawnionych do głosownia w konsultacjach było 6119 mieszkańców.

Poniżej wyniki konsultacji:

SołectwoIlość os. za przyjęciem projektu statutuIlość os. przeciw przyjęciu projektu statutuIlość os. wstrzymujących się od zajęcia stanowiska
Biała Woda10
Białe9
Bobrowisko0
Bród Mały0
Bród Nowy9
Bród Stary4
Burdeniszki0
Cimochowizna11
Czarnakowizna1
Czerwony Folwark45
Dubowo Drugie14
Dubowo Pierwsze41
Gawrych Ruda20
Korkliny1
Korobiec0
Kropiwne Nowe0
Kropiwne Stare422
Krzywe1
Kuków-Folwark43
Kuków0
Leszczewek0
Leszczewo0
Lipniak10
Magdalenowo7
Mała Huta5
Niemcowizna712
Nowa Wieś17
Okuniowiec21
Osinki21
Osowa10
Piertanie10
Płociczno
Poddubówek310
Potasznia11
Przebród0
Sobolewo18
Stary Folwark4
Taciewo0
Tartak1
Trzciane0
Turówka Nowa0
Turówka Stara0
Wasilczyki0
Wiatrołuża Pierwsza8
Wychodne81
Zielone Drugie0
Zielone Kamedulskie16
Zielone Królewskie4
Żyliny9
RAZEM2671810

                                                                                                                        Z up. Wójta

Krzysztof Andrzej Gwaj

                                                                                                                 ZASTĘPCA WÓJTA

ZAWIADOMIENIE O WYNIKACH KONSULTACJI

Przewiń do góry
Skip to content