Pierwszy mural w gminie

logo programu Interreg
                                                               Program Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska

W gminie Suwałki powstał pierwszy mural. Grafika dedykowana dziedzictwu kulturowemu i przyrodniczemu regionu została wykonana na ścianie budynku Ośrodka Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki w miejscowości Krzywe, usytuowanego przy drodze wojewódzkiej na trasie Suwałki-Sejny.

Wykonanie muralu jest jednym z wielu działań projektu realizowanego przez Gminę Suwałki i Rejon Solecznicki pn. „Współpraca Litwy i Polski w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promowania rozwoju turystyki”.

Mural zatytułowany ,,Dwie tancerki” przedstawia dwie kobiety w dynamicznej tanecznej pozie, ubrane w tradycyjne stroje ludowe nawiązujące do regionu Suwalszczyzny i Wileńszczyzny. Tło muralu stanowi dzika przyroda Suwalszczyzny i przeplecione jest elementami haftów litewskich i polskich. Widoczne w rogu maki to florystyczny symbol Polski. Energetyczna kompozycja nawiązuje do wieloletniej współpracy polsko-litewskiej oraz ma zachęcać do ruchu i czerpania z tradycji, natury i kultury regionów pogranicza polsko-litewskiego. Mamy nadzieję, że mural będzie wywoływał uśmiech i pozytywne emocje w przechodniach i przejeżdżających.

Autorem projektu i wykonawcą jest firma: WYPISZWYMALUJ Sp. z o.o. z Olsztyna.

Pierwszy mural w gminie
Przewiń do góry
Skip to content