Nowy gminny autobus szkolny

autobus

26 października 2022 r. klucze do nowego autobusu szkolnego przekazał Pawłowi Mackiewiczowi, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Przebrodzie Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki. W uroczystości uczestniczyli między innymi radni Sejmiku Województwa Podlaskiego – Paweł Wnukowski i Bogdan Dyjuk, a także radni powiatowi i gminni, przedstawiciele kuratorium oświaty, służb mundurowych oraz społeczność szkolna.

Gmina kupiła autobus dzięki dotacji udzielonej przez samorząd Województwa Podlaskiego. Wsparcie pokryło 100% kosztów zakupu tj. 689 753,25 złotych.

Nowy, komfortowy autobus szkolny będzie używany do transportu uczniów z gminnych szkół. Na co dzień jednak pojazd będzie służył uczniom Szkoły Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie. Wynika to z warunków terenowych tej części gminy i konieczności codziennego dowozu dzieci do placówki edukacyjnej. Przyda się też podczas szkolnych wyjazdów na konkursy, zawody sportowe, czy zajęcia na basenie.

Nowy pojazd marki MMI typu IVECO 72C URBY zastąpił stary 21-letni wyeksploatowany gminny autobus. Klimatyzowana maszyna z automatyczną skrzynią biegów liczy 31 miejsc i jest dostosowana do przewozu osób niepełnosprawnych. W tym celu wyposażono ją w windę.

Nowy gminny autobus szkolny
Przewiń do góry
Skip to content