Relacja ze spektaklu “Skarby historii”

Losy Polaków z perspektywy matek, żon i córek zaprezentowała we 20 września 2022 roku w formie spektaklu pt. “Skarby historii” w Urzędzie Gminy Suwałki, młodzież skupiona w Ośrodku Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki. Wszystko w słowno-muzycznej opowieści o uczuciach towarzyszących kobietom, których najbliżsi walczyli na frontach pierwszej i drugiej wojny światowej. To historia wdów i sierot, ich spojrzenie na zabory, wojnę, okupację, ale też odzyskaną wolność.

Młodzi Artyści to podopieczni Zbigniewa Grzanki i Elżbiety Smokowskiej-Grzanki instruktorów z Ośrodka Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki. Partiotyczna wieczornica jest efektem ich pracy. Okazją do prezentacji była niedawna, 83. rocznica agresji ZSRR na Polskę.

Przewiń do góry
Skip to content