Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września tak jak w całym kraju, tak i w gminie Suwałki, w szkołach odbyły się uroczyści z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W Szkole Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki przekazał wszystkim najlepsze życzenia oraz powierzył stanowisko dyrektora szkoły Pawłowi Mackiewiczowi. Wręczył także akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Monice Dąbkowskiej i Annie Myszko.
Władze gminy na czele z wójtem odwiedziły też Szkołę Podstawową im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak, gdzie 40-lecie pracy dydaktyczno-wychowawczej obchodziły dziś Anna Chmielewska i Anna Zachariasz. Bieżący rok szkolny będzie wyjątkowy dla Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, która będzie obchodziła swoje stulecie, co ogłosiła Alicja Rawa-Cimochowska, dyrektor placówki.
Uroczysta akademia odbyła się też w Szkole Podstawowej w Starym Folwarku. Warto zauważyć, że wśród 207 uczniów placówki znalazło się dwoje dzieci z Białorusi oraz kilkanaścioro z Ukrainy.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023