Rozpoczęła się realizacja największej inwestycji Gminy Suwałki z Rządowego Funduszu Polski Ład

12 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Gminy Suwałki podpisana została umowa pomiędzy Gminą Suwałki reprezentowaną przez Zbigniew Mackiewicza Wójta Gminy a Wykonawcą firmą REM-BUD Spółka z o.o. Suwałki na budowę Ośrodka Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki w msc. Płociczno-Osiedle.

W ramach realizacji umowy Wykonawca zaprojektuje oraz wybuduje Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki w msc. Płociczno-Osiedle.

Ośrodek Czytelnictwa i Kultury to największa do tej pory inwestycja Gminy Suwałki. Ośrodek będzie obiektem podpiwniczonym, dwukondygnacyjnym, przystosowanym na potrzeby biblioteczne i działalność kulturalną, w tym salę widowiskową z zapleczem, sale warsztatowe i edukacyjne, pomieszczenia administracyjne i inne niezbędne do funkcjonowania ośrodka. Również teren wokół obiektu zostanie zagospodarowany, powstanie droga wewnętrzna i parkingi, ogrodzenie oraz nasadzenia.

Wartość inwestycji wyniesie 9 948 000,00 zł z czego 8 100 000, zł pochodzi z uzyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wkład własny Gminy Suwałki wyniesie 1 848 000,00 zł brutto.

Rozpoczęła się realizacja największej inwestycji Gminy Suwałki z Rządowego Funduszu Polski Ład
Przewiń do góry
Skip to content