Dożynki Wojewódzkie w Ciechanowcu

W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego oraz dyrekcji Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców naszego województwa na Dożynki Wojewódzkie w Ciechanowcu, które w tym roku odbywają wspólnie ze Świętem Chleba 14.08 – czyli w najbliższą niedzielę.

Dożynki Wojewódzkie i XX Podlaskie Święto Chleba 2022
14 sierpnia 2022

Program uroczystości:
8.30. Liturgia Święta w Cerkwi Wniebowstąpienia Pańskiego w Ciechanowcu
10.00. Msza Święta w zabytkowym kościele pw. Wszystkich Świętych na terenie Muzeum
11.30. Uroczyste otwarcie imprezy. Część oficjalna
12.45. Ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy województwa podlaskiego 2022. Wręczenie nagród
13.00. Parada zabytkowych ciągników i ciągówek
14.00. Koncert „Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej”
15.30. Koncert Zespołu „Megitza”
17.00. Koncert duetu „Swoi” z Ukrainy
17.30. Koncert warszawskiej „Kapeli z Targówka”
Gwiazda wieczoru:
18.30. Koncert zespołu Pectus.
20.30. Koncert zespołu Kombi
Pokazy i obrzędy:
14.00. Obrzęd święcenia zwierząt
14.45. Przemarsz orszaku żniwnego na pole
15.00. Pokazy żniwne na polu
15.50. Wręczenie wieńca gospodarzom dożynek. Wspólna biesiada
16.10. Pokaz młócenia
Ponadto:
10.00 – 14.00. Konkurs na wykonanie równianki
Od godz. 10.00. Konkurs na najpiękniejsze stoisko kół gospodyń wiejskich
Konkurs na najciekawsze stoicko piekarnicze
Rozstrzygnięcie konkursu „Żniwa mogą być bezpieczne”
Pokaz wypieku chleba w plenerowym piecu chlebowym
Plenerowa wystawa lokomobil, ciągników i silników
Zwiedzanie wystaw i zabytkowych obiektów w skansenie
Degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez KGW
Stoicka piekarnicze, stragany twórców ludowych, jadło regionalne
Wesołe miasteczko, atrakcje dla dzieci i dorosłych
Występy zespołów folklorystycznych i kapel ludowych
WYSTĘPY ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH:
Przy wiatraku:
10.00 – 10.45 – ZESPÓŁ ZALIWIANKI Z KRZYMOSZ
10.45 – 11.30 – ZESPÓŁ ZAKRZEŚPIEWA Z ZAKRZA
11.30 – 12.30 – ZESPÓŁ KALINA Z ŻUROBIC
12.30 – 13.30 – ZESPÓŁ PASIEKA Z PLATEROWA
13.30 – 14.30 – ZESPÓŁ SKOWRONKI Z BRAŃSKA
14.30 – 15.00 – ZESPÓŁ KALINA Z ŻUROBIC
15.00 – 15.50 – ZESPÓŁ KLEKOCIAKI Z BOCIEK
15.50 – 16.10 – ZESPÓŁ PASIEKA Z PLATEROWA
16.30 – 17.00 – ZESPÓŁ SKOWRONKI Z BRAŃSKA
17.00 – 18.00 – ZESPÓŁ NARWIANIE Z DOBRZYNIEWA DUŻEGO
PONADTO:
KAPELA KŁOSY Z CIECHANOWCA
KAPELA LUDOWA Z KACPRÓWKA
ZESPÓŁ POLNE MAKI Z DOŁUBOWA
KAPELA SAMI SWOI Z SIEMIATYCZ
KAPELA STERDYNIACY ZE STERDYNI

Przewiń do góry
Skip to content