Dożynki gminne 2022

Samorząd Gminy Suwałki zaprasza Dożynki Gminne, które odbędą się 14 sierpnia w Żylinach. Święto polskiej wsi połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Obchody dożynkowe rozpocznie, o godz. 14.00, msza św. dziękczynna w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żylinach.

Tradycyjnie dożynkom gminnym towarzyszy dobra zabawa. Podczas tegorocznych obchodów czas umilą wykonawcy muzyki ludowej – Zespół Śpiewaczy WIGRANIE ze Starego Folwarku oraz BAGATELA, Teatr ZAMANIONY, dzieci i młodzież z Ośrodka Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki – Ance Kamance, Red Band i SONUS oraz Zespół Szyjemy.
O 19.00 zagra gwiazda wieczoru – Zespół POWER PLAY. Na zakończenie zapraszamy na dyskotekę pod gwiazdami.

W programie nie zabraknie atrakcji dla dzieci (zjeżdżalnie, animacje, konkursy) jak i dla dorosłych (możliwość skosztowania dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Suwałki, konkursy).

ZAPRASZAMY

Przewiń do góry
Skip to content