II Piknik Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych

Zapraszamy 31 lipca na na coroczne spotkanie z podlaskimi parkami narodowymi i krajobrazowymi! Dowiedzcie się, jakie unikalne skarby przyrody chronią podlaskie parki, zobaczcie piękno i bogactwo naszej tradycji, posmakujcie podlaskich specjałów kulinarnych, zachwyćcie się wytworami rękodzielników ludowych regionu.

W trakcie Pikniku odbędzie się otwarcie wystawy plenerowej fotografii przyrodniczej „Kraina Guliwera”, prezentowanej w ramach II Festiwalu „Sztuka w Naturze”. Ponadto w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie zostanie otwarta wystawa „Polska tkanina dwuosnowowa”. Uczestnicy Pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach pszczelarskich, pokazach sokolniczych oraz zwiedzić wystawy Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Dodatkowa obecność na Pikniku Kół Gospodyń Wiejskich zapewni poczęstunek. Twórcy i rzemieślnicy ludowi wystawią swoje rękodzieła, które będzie możliwość zakupić.

Organizatorami Pikniku Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych są:
Białowieski Park Narodowy,
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego,
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

II Piknik Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych
Przewiń do góry
Skip to content