Dofinansowanie do budowy drogi z Lasów Państwowych

2 czerwca 2022 roku Wójt Gminy Suwałki i Nadleśniczy Nadleśnictwa Suwałki zawarli umowę w sprawie dofinansowania realizowanej przez Gminę Suwałki budowy drogi przez wieś Korkliny oraz drogi gminnej Kuków Folwark – Korkliny. W efekcie Nadleśnictwo Suwałki przekaże na potrzeby realizacji gminnej inwestycji kwotę 100 tysięcy złotych.

Dofinansowanie Lasów Państwowych ma swoje uzasadnienie z uwagi na fakt, iż nowo powstające drogi są intensywnie wykorzystywane przez pojazdy świadczące usługi na rzecz prowadzenia gospodarki leśnej.

Inwestycja o wartości 3,68 mln złotych realizowana jest z 50% udziałem środków Funduszu Dróg Samorządowych. Planowany termin zakończenia inwestycji określony umową mija 5 lipca br.

Dofinansowanie do budowy drogi z Lasów Państwowych