Transgraniczny rajd rowerowy w gminie Suwałki

logo programu Interreg

W dniach 1-2 czerwca 2022 r. odbył się transgraniczny rajd rowerowy w ramach polsko-litewskiej współpracy Gminy Suwałki i Rejonu Solecznickiego z Litwy. Wydarzenie było kolejnym działaniem realizowanym w ramach projektu pn. „Współpraca Litwy i Polski w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promowania rozwoju turystyki”, nr LT-PL-5R-384.

Udział w rajdzie wzięło 25 osób, w tym 10 osób  z Litwy i 15 osób z Polski. Mimo, że pogoda nie zachęcała do rowerowych podróży grupa podjęła wyzwanie, w efekcie którego partnerzy z Litwy mogli poznać atrakcyjne turystycznie miejsca w Gminie Suwałki. Trasa rowerowa przebiegała szlakiem Green Velo, a następnie ścieżkami Wigierskiego Parku Narodowego. Leśne krajobrazy i nadwigierskie miejscowości zachwyciły rowerzystów. Ostatecznie uczestnicy zakończyli rajd z uśmiechem na twarzach.

Oprócz rowerowej eskapady uczestnicy zwiedzali miejsca dziedzictwa kulturowego, m. in.  pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach, Muzeum Wigier w Starym Folwarku oraz obiekty restaurowane w ramach projektu czyli Muzeum Etnografii w Krzywem oraz gminny plac w Starym Folwarku, gdzie już tego lata – 16 lipca 2022 r. – odbędzie się festyn z udziałem partnera z Litwy pod nazwą „Odkryj transgraniczne tajemnice dziedzictwa kulturowego Polski i Litwy”.  Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!

Transgraniczny rajd rowerowy w gminie Suwałki