Wsparcie realizacji zadań publicznych

Wójt Gminy Suwałki podpisał umowy na wsparcie realizacji zadań publicznych z organizacjami pozarządowymi. Pieniądze z budżetu gminy zostaną wykorzystane na organizację zajęć sportowych, wydarzenia kulturalne, ochronę zdrowia, walkę z uzależnieniami oraz wodne patrole na gminnych jeziorach. Łącznie wsparcie wyniesie przeszło 90 tysięcy złotych i trafi do Uczniowskiego Klubu Sportowego “SPRINT” w Płocicznie-Tartak, Klubu Szachowego Hańcza, Fundacji Wigry Pro, Suwalskiego Stowarzyszenia “WYBÓR”, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego – Oddział w Suwałkach im. Jerzego Klimko oraz Suwalskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

Organizacje pozarządowe uzupełniają działania samorządu, dlatego Wójt Gminy wspiera ich inicjatywy, które służą mieszkańcom oraz przyjezdnym, odwiedzającym teren gminy.

Przewiń do góry
Skip to content