Podpisanie umów na dofinansowanie do przyłączy kanalizacyjnych

umowa na przyłącze kanalizacyjne

7 kwietnia 2022 roku Wójt Gminy Suwałki podpisał z mieszkańcami umowy na dofinansowanie do przyłączy kanalizacyjnych, przepompowni oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

Umowy na dofinansowanie podłączenia się do sieci kanalizacyjnej, a na terenach, gdzie takiej sieci nie ma – do wybudowania przydomowej oczyszczalni podpisało 9 osób na łączną kwotę 34.500 złotych.

Wysokość dotacji, jakiej udziela Gmina Suwałki, wynosi do 50% poniesionych kosztów brutto, ale nie więcej niż:
– 130 zł za 1 mb przyłącza kanalizacyjnego (grawitacyjnego),
– 4000 zł w przypadku budowy oczyszczalni ścieków,
– 5000 zł w przypadku budowy przyłącza kanalizacyjnego wraz z przepompownią ścieków.

Od początku realizacji programu tj. od 2015 roku, Gmina udzieliła dotacji na łączną kwotę 482.500 złotych, z której skorzystało 145 gospodarstw domowych.

Celem programu realizowanego pod hasłem „Przyłącz się” jest uporządkowanie kwestii związanych z gospodarką ściekową i likwidacja starych, nieszczelnych szamb na terenie gminy.

Podpisanie umów na dofinansowanie do przyłączy kanalizacyjnych