Nagrody za osiągnięcia w zakresie kultury i sportu

nagrody sportowe i kulturalne

Coroczne nagrody za osiągnięcia kulturalne, sportowe oraz za działalność na rzecz rozwoju sportu w Gminie Suwałki wręczyli 29 marca 2022 roku na sesji Rady Gminy Zbigniew Mackiewicz -Wójt Gminy Suwałki oraz Marek Jeromin – Przewodniczący Rady Gminy. W bieżącym roku, za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2021 roku, samorząd wyróżnił 16 sportowców oraz przyznał 2 nagrody w zakresie kultury.

Młodzi sportowcy święcą triumfy w takich dyscyplinach, jak siatkówka, sztuki walki, tenis stołowy, lekkoatletyka oraz szachy. Nagrody za wysokie wyniki podopiecznych otrzymało również trzech trenerów oraz jedna działaczka. Nagrody otrzymały następujące osoby:

LEKKOATLETYKA

JULIA MARCINKIEWICZ – mieszkanka gminy Suwałki, trenuje lekkoatletykę w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach. Największym osiągnięciem w 2021 roku było I miejsce w kategorii bieg przez płotki na 80 m oraz na 200 m podczas podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Podlaskiego w Lekkiej atletyce.

GABRIELA SZCZODRUCH – mieszkanka gminy Suwałki, trenuje lekkoatletykę w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach. W 2021 roku jako największe osiągnięcie uzyskała III miejsce w wskoku wzwyż podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Podlaskiego w Lekkiej atletyce.

MATEUSZ ŻUKOWSKI – mieszkaniec gminy Suwałki, trenuje lekkoatletykę w Podlaskim Stowarzyszeniu Sportowym Osób Niepełnosprawnych „START” w Białymstoku. W 2021 roku jako największe osiągnięcie uzyskał II miejsce w rzucie dyskiem podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski U17 i U20.

SIATKÓWKA:

ILONA SKORUPSKA – mieszkanka gminy Suwałki, trenuje piłkę siatkową w Uczniowskim Klubie Sportowym „Sprint” w Płocicznie-Tartak. W 2021 roku jako największe osiągnięcie uzyskała II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowe Seniorek – osiągnięcie zespołowe.

MAGDALENA SKORUPSKA – mieszkanka gminy Suwałki, trenuje piłkę siatkową w Uczniowskim Klubie Sportowym „Sprint” w Płocicznie-Tartak. W 2021 roku jako największe osiągnięcie uzyskała II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowe Seniorek – osiągnięcie zespołowe.

WERONIKA ARASIMOWICZ – mieszkanka gminy Suwałki, trenuje piłkę siatkową w Uczniowskim Klubie Sportowym „Sprint” w Płocicznie-Tartak. W 2021 roku jako największe osiągnięcie uzyskała III miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowe Juniorek- osiągnięcie zespołowe.

JULIA ROMANOWSKA – mieszkanka gminy Suwałki, trenuje piłkę siatkową w Uczniowskim Klubie Sportowym „Sprint” w Płocicznie-Tartak. W 2021 roku jako największe osiągnięcie uzyskała II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowe Seniorek- osiągnięcie zespołowe.

MICHAŁ WIŚNIEWSKI – mieszkaniec gminy Suwałki, zawodnik Suwalskiego Klubu Siatkówki Do największych osiągnięć zawodnika w 2021 roku należy zaliczyć I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w mini siatkówce chłopców Kinder+ Sport – osiągnięcie zespołowe i I miejsce w 27 Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving – osiągnięcie zespołowe.

TENIS STOŁOWY

MARTYNA STANKIEWICZ – mieszkanka gminy Suwałki, trenuje tenis stołowy w Uczniowskim Klubie Sportowym „REMIK” w Starym Folwarku. Do największych osiągnięć zawodniczki w 2021 roku należy zaliczyć II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym – osiągnięcie zespołowe.

WERONIKA JARMOŁOWICZ – mieszkanka gminy Suwałki, trenuje tenis stołowy w Uczniowskim Klubie Sportowym „REMIK” w Starym Folwarku. Do największych osiągnięć zawodniczki w 2021 roku należy zaliczyć zajęcie II miejsca w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym – osiągnięcie zespołowe

.JULIA KRAWCZUK – mieszkanka gminy Suwałki, trenuje tenis stołowy w Uczniowskim Klubie Sportowym „REMIK” w Starym Folwarku. Do największych osiągnięć zawodniczki w 2021 roku należy zaliczyć II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym – osiągnięcie zespołowe.

SZTUKI WALKI

KACPER TADEUSZ KLUCZYŃSKI – mieszkaniec gminy Suwałki, trenuje karate w Suwalskim Klubie Karate Kyiokushin w Suwałkach. W 2021 roku uzyskał III miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Karate Shiskyokushin.

SZACHY

OLIWIA GAWRYCH – mieszkanka gminy Suwałki, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowej Wsi. Do największych osiągnięć zawodnika w 2021 roku należy zaliczyć I miejsce w Finale Mistrzostw Województwa Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego – osiągnięcie zespołowe.

DORIAN SAWICKI – mieszkaniec gminy Suwałki, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowej Wsi. Do największych osiągnięć zawodnika w 2021 roku należy zaliczyć III miejsce w V Memoriale Międzynarodowym im. Ireny Warakomskiej

KACPER BOGUSZEWSKI – mieszkaniec gminy Suwałki, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowej Wsi. Do największych osiągnięć zawodnika w 2021 roku należy zaliczyć II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym.

JAN BUTKIEWICZ – mieszkaniec gminy Suwałki, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowej Wsi. Do największych osiągnięć zawodnika w 2021 roku należy zaliczyć I miejsce w V Memoriale Międzynarodowym im. Ireny Warakomskiej.

NAGRODY W KATEGORII TRENER

MAREK KLIMASZEWSKI – trener siatkówki, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprint” w Płocicznie-Tartak. Pod opieką trenera zawodniczki UKS zdobywają czołowe miejsca w rywalizacji na szczeblu Województwa Podlaskiego.

PAULINA REMISZKO- trener tenisa stołowego, Sekretarz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Remik” w Starym Folwarku. Pod opieką Pani trener zawodnicy UKS zdobywają wysokie lokaty w rywalizacji w tenisie stołowym na szablu wojewódzkim.

JAROSŁAW OŁÓW- trener szachowy, pod którego opieką uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowej Wsi zdobyli złoty medal podczas Finału Mistrzostw Województwa Podlaskiego Szkolnego Związku Sportowego

NAGRODY W KATEGORII INNA OSOBA (DZIAŁACZ)

KATARZYNA GAŁASZEWSKA- Sekretarz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprint” w Płocicznie-Tartak, kreatywna osoba, która bardzo aktywnie działa na rzecz UKS, pozyskuje fundusze zewnętrzne na realizację zadań UKS, sponsorów, aktywizuje lokalną społeczność sportową.

NAGRODY Z ZAKRESU KULTURY

MAKSYMILIAN SZTABIŃSKI – mieszaniec Gminy Suwałki, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Suwałkach w klasie akordeon. W roku 2021 ro pod opieką Pana Zbigniewa Grzanki uzyskał II miejsce w międzynarodowym konkursie akordeonowym „V Odin International Music Online Competition” w Tallinie i II miejsce w III Międzynarodowym Konkursie akordeonowym.

ZESPÓŁ INSTRUMENTALNO-WOKALNY SONUS – zespół powstał w 2017 roku i tworzą go młodzi mieszkańcy Gminy Suwałki. Zespół prowadzony jest przez Małgorzatę Smokowską-Grzankę i Zbigniewa Grzankę. Grupa bierze udział w wielu przeglądach muzycznych, imprezach okolicznościowych i patriotycznych i zdobywa coraz większe uznanie wśród publiczności i znawców muzyki.

Foto: Aneta Perkowska

Nagrody za osiągnięcia w zakresie kultury i sportu
Przewiń do góry
Skip to content