Dzień sołtysa w gminie Suwałki

14 marca 2022 roku Wójt Zbigniew Mackiewicz i Przewodniczący Rady Gminy Marek Jeromin spotkali się z sołtysami z terenu gminy Suwałki. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa. Przedstawiciele władz gminy złożyli sołtysom podziękowania za pracę i zaangażowanie oraz wręczyli okolicznościowe listy o następującej treści:

Z okazji Dnia Sołtysa, w imieniu Urzędu Gminy i Rady Gminy Suwałki, pragniemy złożyć wyrazy szacunku i podziękowania.
Praca Sołtysa ma wyjątkowy charakter, ponieważ jesteście Państwo zarówno gospodarzami, jak i przedstawicielami wsi, których mieszkańcy darzą dużym zaufaniem. Na co dzień zajmujecie się sprawami lokalnych społeczności, starając się rozwiązywać ich problemy i zmobilizować do działania.
Życzymy zadowolenia z wykonywania codziennych obowiązków, pomyślności, sukcesów w życiu prywatnym  i jak najwięcej powodów do radości.

Podczas spotkania zostały omówione najważniejsze działania inwestycyjne gminy w poszczególnych sołectwach i bieżące sprawy urzędu, które mogłyby być istotne dla mieszkańców. Także sołtysi poruszali najpilniejsze dla ich miejscowości kwestie wymagające działań samorządu. Spotkanie uświetnił występ działającego przy Ośrodku Czytelnictwa i Kultury Teatru „Zamaniony” w satyrycznej inscenizacji „Przyszła baba do doktora i chłop tys”.

W gminie Suwałki jest aż 49 sołectw, to właśnie sołtysi są najbliżej mieszkańców i często są pierwszymi adresatami często trudnych sprawy, które później przedstawiają na forum samorządu. Dzięki dobrej współpracy z gospodarzami wsi, skuteczniej i efektywniej może funkcjonować samorząd gminny i starać się niwelować lokalne problemy.  Za co serdecznie dziękujemy jednocześnie życząc zdrowia i satysfakcji z pełnionej funkcji.

Dzień sołtysa w gminie Suwałki