Relacja z Festiwalu Biegun Zimna

Festiwal Biegun Zimna

W dniach 11-13 lutego 2022 r. pod patronatem Wójta Gminy Suwałki odbył się Festiwal biegów, filmów i spotkań – Biegun Zimna, zorganizowany przez Fundację „Kierunek Ultra”.

Festiwal zainicjował bieg nocny – Nocny Patrol, który rozpoczął się i zakończył przy pensjonacie Sowa w Lipniaku. Trasa o długości 12,5 km prowadziła przez las, szutrową drogą.
Drugiego dnia w programie przewidziano spotkania i projekcje filmów podróżniczych. Nastąpiło też coroczne rozdanie nagród – JEGLE – specjalnego wyróżnienia Fundacji Kierunek „ULTRA”.
Całość imprezy zwieńczył bieg Śnieżna Odyseja na dystansie 27 km ścieżkami północnej części Wigierskiego Parku Narodowego.

We współorganizację aktywnie włączyli się druhowie z OSP Nowa Wieś oraz Koło Gospodyń Wiejskich Wespół w Zespół Nowa Wieś z radną Beatą Kożuchowską na czele.

Fotografie: Fundacja „Kierunek Ultra”.

Relacja z Festiwalu Biegun Zimna