Tłusty czwartek w gminie Suwałki

konkurs Nowa Wieś

24 lutego 2022 tradycyjny Tłusty Czwartek był obchodzony na różne sposoby przez gminne jednostki. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Nowej Wsi uczniowie świętowali uczestnictwem w XV Mistrzostwach w Jedzeniu Pączków i Ciasteczek na Czas. To już szkolna tradycja, okazja do integracji i dobrej zabawy. Nagrody i upominki uczestnikom wręczyły Ilona Rżany, kierownik Referatu ds. Polityki Społeczno–Gospodarczej Urzędu Gminy i Alicja Rawa – Cimochowska, dyrektor szkoły.

Kolejnym miłym tłustoczwartkowym akcentem w Gminie Suwałki była wizyta dzieci z przedszkola w Przebrodzie. Przedszkolaki odwiedziły Zbigniewa Mackiewicza, wójta gminy ze słodkim poczęstunkiem. Małych gości urząd powitał pączkami.

W Ośrodku Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki odbył się VIII Konkurs o Puchar Wójta Gminy Suwałki na Najsmaczniejszy Pączek. Konkurs wygrała Bożenna Milewska. Na podium uplasowały się również Danuta Zalewska i Ewelina Grygo. W sumie do corocznej rywalizacji stanęło osiem osób, a pączki oceniało jury w składzie: Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki, Marek Jeromin, przewodniczący Rady Gminy, Stefan Mackiewicz, gminny radny oraz Aneta Perkowska, dyrektor Ośrodka. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy nagrody i specjalne puchary. Całość uświetnił występ miejscowej wokalistki Emilii Szymańczyk i Bartosza Zackiewicza, znanego z suwalskiej grupy BIFROST.

Tłusty czwartek w gminie Suwałki