Powstał klub seniora „Jaskółka” w Płocicznie – Tartak

3 lutego 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Seniora ,,Jaskółka” w Płocicznie – Tartak. Klub powstał w ramach realizowanego projektu „Miejsca Dziennego Pobytu dla osób starszych w Gminie Suwałki” przez Stowarzyszenie wiejskie „Po Drabinie” i Forum Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia. Inicjatywa powstała z myślą o osobach, które ukończyły 60 lat i chcą aktywnie spędzać czas, poszerzać swoje zainteresowania oraz zadbać o zdrowie. Celem klubu jest bowiem promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów.

W uroczystości otwarcia Klubu, który ma swoją siedzibę w Szkole Podstawowej w Płocicznie – Tartak udział wzięli licznie zgromadzeni seniorzy oraz zaproszeni goście. Uroczystego otwarcia i symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały: Halina Lewkowicz z prezes Stowarzyszenia Wiejskiego „Po Drabinie”, Katarzyna Gałaszewska – dyrektor szkoły, Ilona Rżany z Urzędu Gminy w Suwałkach oraz pani Kolenkiewicz – jedna z uczestniczek klubu „Jaskółka”. Klub i seniorów pobłogosławił ksiądz proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe Waldemar Chachaj. Seniorzy przygotowali na słodki bufet z kawą i herbatą w tym pyszne, tradycyjne pączki i faworki.

Uczestnicy i uczestniczki klubu seniora przez 12 miesięcy będą mogli korzystać z różnych form zajęć i warsztatów takich jak:

  • rękodzieło
  • poradnictwo prawne i rodzinne
  • zajęcia sportowe – gimnastyka
  • sportowe nordic-walking
  • warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania,
  • zajęcia prozdrowotne,
  • konsultacje z zakresu podtrzymywania aktywności i sprawności w tym zawodowej,

Gratulujemy inicjatywy i cieszymy się, że seniorzy z Gawrych Rudy, Płociczna – Tartak i Płociczna – Osiedle będą mieli możliwość spotkania się i aktywnego i kreatywnego spędzenia wolnego czasu.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020
Powstał klub seniora „Jaskółka” w Płocicznie – Tartak
Przewiń do góry
Skip to content