Nowy most na Czarnej Hańczy w Potaszni

most w Potaszni

2 lutego 2022 r. w Potaszni odbyło się uroczyste otwarcie nowego mostu na rzece Czarna Hańcza oraz odcinków dróg dojazdowych do tego obiektu. W wydarzeniu uczestniczyli między innymi m. in. Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, Witold Kowalewski Starosta Suwalski wraz z Zarządem i Radnymi Powiatu Suwalskiego, Wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz, przewodniczący Rady Gminy Suwałki Marek Jeromin wraz radnymi, wójtowie gmin powiatu suwalskiego i miejscowa społeczność.

Most i droga dojazdowa są inwestycjami powiatu, dofinansowanymi ze środków unijnych i rządowych, niemniej Gmina Suwałki ma w nich swój znaczny udział. Gminny wkład w budowę mostu to 804 tysiące złotych.

To kolejny w ostatnich latach przykład inwestycyjnej współpracy gminy z powiatem. Jak podkreśla Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki, samorządowi zależy, aby mieszkańcy korzystali z jak najlepszych i najbezpieczniejszych dróg, bez względu na to, kto jest ich zarządcą. Stąd zaangażowanie w projekty Powiatu.

Nowo powstały, jednoprzęsłowy most na Czarnej Hańczy o nośności 50 ton, liczy 9 metrów szerokości, czyli o 2 m więcej niż poprzednia konstrukcja oraz mierzy 24 metry długości – o 12 m więcej, a koszt jego budowy to ponad 3,3 mln złotych, z czego 2,9 mln złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowy most na Czarnej Hańczy w Potaszni
Przewiń do góry
Skip to content