Dotacja dla Powiatu Suwalskiego

Podpisanie umowy

Gmina Suwałki udzieliła Powiatowi Suwalskiemu 25.000 zł dotacji na opracowanie dokumentacji przebudowy drogi powiatowej 1153B Suwałki – Okuniowiec – Kaletnik – Wiatrołuża – Zaboryszki. W oficjalnym podpisaniu dokumentu w dniu 10 grudnia 2021 roku uczestniczyli ze strony Gminy: Zbigniew Mackiewicz Wójt i Beata Kożuchowska – Radna Rady Gminy, ze strony Powiatu Suwalskiego Witold Kowalewski Starosta Suwalski i Tadeusz Chołko Radny Rady Powiatu.

Dzięki porozumieniu zostanie opracowana dokumentacja techniczna na modernizację drogi ,w tym m.in. budowę chodnika na pięciokilometrowym odcinku Nowa Wieś – Lipniak, od szkoły podstawowej do skrzyżowania z drogą gminną w kierunku miejscowości Lipniak.

Projekt budowlany powstanie w celu przygotowania się do pozyskiwania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych i w efekcie poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi.

Dotacja dla Powiatu Suwalskiego