Paczka dla seniora w Starym Folwarku

Pakowanie prezentów

W zeszłym tygodniu w Szkole Podstawowej im. Konopnickiej w Starym Folwarku została zorganizowana akcja lokalna ph. Mikołajkowa paczka dla seniora.

Celem inicjatywy był to by każdy senior z okolicy otrzymał od najmłodszych uczniów paczkę pełną własnoręcznie wykonanych łakoci i ozdób choinkowych. W każdym prezencie znalazła się też kartka ze świątecznymi życzeniami.

W związku z tym zeszły tydzień był w szkole w Starym Folwarku bardzo pracowity. W środę klasa druga pracowała nad ozdobami wykonanymi z kartonu i włóczki w myśl zero waste. Powstały piękne gwiazdy, prezenty i laski cukrowe. Natomiast pierwszaki tego dnia już zaczęły pieczenie pierniczków i ciasteczek owsianych.

We czwartek (2 grudnia) od rana w kuchni zagościła klasa trzecia z wychowawczynią panią Justyną tworząc piernikowe pyszności. Później klasa druga z panią Anią i wsparciem pani Karoliny Kusiak pracowała nad mufinkami i ciasteczkami cynamonowymi. Pani Marta – wychowawczyni klasy pierwszej zaczęła produkcję kartek, którą dokończyli drugoklasiści. Na koniec dnia wspólnymi siłami drugo i trzecioklasiści z nauczycielami zapakowali wszystkie wypieki, ozdoby i kartki.

W piątek, 3 grudnia od rana z niecierpliwością dzieci czekały na spotkania z seniorami. Seniorzy witali małych Mikołajów z uśmiechem, wzruszeniem i zaskoczeniem. Uczniowie z ochotą wręczali kolejne paczki. W poniedziałek 6 grudnia klasa trzecia zakończyła wspólną akcję roznosząc ostatnie paczki.

Wspaniała inicjatywa łącząca pokolenia, ucząca empatii, troski i wrażliwości pokazała uczniom, że najpiękniejszą nagrodą za ich wysiłek może być czyjś uśmiech.
Gratulujemy pomysłu i dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w szkolne działania: wychowawczyniom Marcie Danielczyk, Annie Korsakowskiej i Justynie Korenkiewicz, opiekunowi świetlicy Ernestowi Ładosze, rodzicom, uczniom klas 1-3 i klasy 7.

Paczka dla seniora w Starym Folwarku
Przewiń do góry
Skip to content