Nowe miejsce integracji w Krzywem

Zakończył się remont pomieszczenia w piwnicy Ośrodka Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki w Krzywem. Dotychczas niewykorzystywana sala z powodu słabego oświetlenia i złego stanu, zyskała nowe oblicze. Od października ponad 50 m2 będzie udostępnione na potrzeby kulturalne, rekreacyjne i integracyjne mieszkańców. Sala została gruntownie wyremontowana, doświetlona, a także dostosowana do roli wystawienniczej. Dzięki temu zrodziła się możliwość organizacji wydarzeń w nowoczesnej przestrzeni o różnorodnym charakterze np. działania aktywizujące osoby starsze, spotkania autorów, klubu książki, spotkania koła gospodyń, zespołów muzycznych, wokalnych, zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz spotkania rękodzielnicze, warsztaty czy wystawy.

Przedsięwzięcie pn.„Utworzenie miejsca integracji kulturowej w m. Krzywe na potrzeby społeczności lokalnej gminy Suwałki” zostało zrealizowanie dzięki 50% dotacji z Województwa Podlaskiego, w wysokości do 14 920 złotych. Zdanie realizowane z „Programu odnowy wsi województwa podlaskiego – Kreatywna wieś” na podstawie umowy o dofinansowanie zawartej 9 czerwca 2021 roku z Województwem Podlaskim.

Nowe miejsce integracji w Krzywem
Przewiń do góry
Skip to content