Strajk klimatyczny

To nie był dzień jak co dzień! Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak zorganizowali „Strajk klimatyczny”, gdyż zdają sobie sprawę, że to właśnie oni za kilkanaście lat będą odczuwały skutki niszczenia środowiska. Świadomość ekologiczna w szkole jest już kształtowana od przedszkola. Uczniowie swoim happeningiem chcieli zwrócić uwagę mieszkańców Płociczna na zagrożenia jakie niesie ze sobą brak dbania o środowisko. Korowód dzieci z różnymi transparentami min. „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”, „Bez naszej złości nie ma przyszłości” przeszedł przez wieś. Dzieciaki głośno wykrzykiwały hasła proekologiczne, licząc że zwrócą uwagę dorosłych na zbliżającą się katastrofę klimatyczną. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały ulotki o szkodliwości smogu dla organizmu i wraz z niebieskim balonikiem zostawiały w każdym gospodarstwie domowym. Oczywiście nie obyło się bez sprzątania okolicy. Bo niestety ilość śmieci leżących w lasach ciągle przybywa.

Strajk Klimatyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak
Przewiń do góry
Skip to content