Uroczystość otwarcia sali gimnastycznej w Nowej Wsi

30 sierpnia 2021 roku Gmina dokonała oficjalnego otwarcia nowej sali gimnastyczna przy Szkole Podstawowej imienia Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi.

Nowy obiekt sportowy oddany w ręce społeczności szkolnej, mieszkańcom Nowej Wsi, ale też całej gminy to najważniejsze wydarzenie w tegorocznym kalendarzu inwestycyjnym samorządu. W wydarzeniu uczestniczyło wielu znamienitych gości, między innymi Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, Wiesława Burnos, wicemarszałek województwa podlaskiego, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, przedstawiciele władz powiatowych na czele z Witoldem Kowalewskim, starostą suwalskim, wójtowie okolicznych gmin, radni, uczniowie i ich rodzice. Nie zabrakło podziękowań, gratulacji i prezentów w postaci piłek, które przydadzą się dzieciom.

Od 1 września uczniowie będą mieli do dyspozycji obiekt z boiskiem do gry w siatkówkę, badmintona, koszykówkę lub piłkę ręczną. Obiekt jest wyposażony w szatnie i pomieszczenie trenerskie oraz magazyn. Hala mierzy 22 metry długości i 15 szerokości. Dzięki inwestycji, szkole przybyły także dwa pomieszczenia dydaktyczne. Wykonawcą inwestycji była suwalska firma Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Jarmołowicz, która wygrała postępowanie przetargowe oferując niespełna 2,65 mln złotych.

Sukces jakim jest nowy obiekt sportowy w Nowej wsi to efekt długich starań i determinacji wielu osób, rodziców, radnych i poprzedniego wójta Tadeusza Chołko, który zainicjował projekt. Po Przebrodzie, Płocicznie i Starym Folwarku to czwarta szkolna sala sportowa w gminie Suwałki. Będą z niej korzystać nie tylko dzieci, ale też dorośli. Szkoła Podstawowa w Nowej w to ostatnia gminna placówka oświatowa, przy której należało zbudować salę. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia z zewnątrz. Połowę kosztów pokrył Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Kolejne 900 tysięcy złotych to wsparcie Ministerstwa Sportu. Wkład Gminy Suwałki wyniósł 18% ogólnej wartości.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ W ramach programu: ,,Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019” Zadanie: ,,Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi”
Przewiń do góry
Skip to content