Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył 24 września pięciu parom Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki.

Tegoroczne wydarzenie miało szczególną opraw w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pod Wigrach. Uroczystość rozpoczęła msza święta dziękczynna. Po nabożeństwie jubilatom zaśpiewał chór „Sitanianie” z zaprzyjaźnionej gminy Zamość, której delegacja gościła na Suwalszczyźnie. Na zakończenie Wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz i Radny Rady Gminy Mariusz Józefowicz wręczył odznaczenia przybyłym małżonkom. Prezydencki Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Wójt składając gratulacje i życzenia dziękował za przykład, jaki Jubilaci dają młodym małżeństwom. Wyróżnieni, którzy spędzili razem pół wieku, dziś dają piękny przykład zgodnego, wieloletniego pożycia małżeńskiego i zasługują, aby ich święto celebrować jak najdonioślej oraz pokazywać innym, jako wzór godny naśladowania. Jubilatom gratulujemy i życzymy kolejnych lat w szczęściu i zdrowiu.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
Przewiń do góry
Skip to content