Spotkanie autorskie z Zygmuntem Poczobutem

Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki oraz Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zapraszają na spotkanie autorskie z Zygmuntem Poczobutem.

Zygmunt Poczobut urodził się w 1937 roku w Rulewiczach, w powiecie lidzkim II Rzeczypospolitej Polskiej (obecnie Białoruś). Jego dzieciństwo i lata młodzieńcze były niezwykle trudne, przypadły bowiem na II wojnę światową oraz czas stalinowskiego terroru po włączeniu Kresów Wschodnich do ZSRR. Lata 1953-1959 Zygmunt Poczobut spędził przy wyrębie tajgi w północnych rejonach ZSRR nad Morzem Białym. Z tego powodu jest członkiem Związku Sybiraków oraz posiada uprawnienia kombatanckie jako represjonowany przez system sowiecki.

W 2007 roku został odznaczony Krzyżem Zesłańców Sybiru przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Spotkanie odbędzie się 6 września 2021 roku w Ośrodku Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki w Krzywem. Początek godzina 16:00.

Spotkanie autorskie z Zygmuntem Poczobutem