Konkurs ekologiczny pn.: „ Makulaturę zbieramy, o naszą Gminę dbamy”.

Wójt Gminy Suwałki ogłasza konkurs dla szkół pn.:„Makulaturę zbieramy, o naszą Gminę dbamy”.

W ramach konkursu zbierana jest makulatura (bez innych zanieczyszczeń i odpadów) czyli: tektura,papier, książki, zeszyty, gazety, czasopisma, opakowania kartonowe.
Celem konkursu jest:
1) kreowanie prawidłowych postaw w zakresie gospodarowania odpadami;
2) wyrobienie nawyku segregacji odpadów w miejscu ich wytwarzania;
3) rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia odpowiedzialności za stan naszych lasów oraz potrzeby ograniczania wyrębu lasów z przeznaczeniem na produkcję papieru i wyrobów papierowych;
4) zwiększenia poziomów odzysku i recyklingu odpadów komunalnych.

Adresatami konkursu są szkoły podstawowe prowadzone przez gminę Suwałki oraz uczniowie tych szkół indywidualnie.
Czas trwania zbiórki makulatury do dnia 30.11.2024 r.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół gminnych do udziału w konkursie. Organizator konkursu przywiduje nagrody dla szkół oraz dla uczniów indywidualnie.

Formularz zgłoszeniowy (rozmiar pliku: 14KB)

Regulamin Konkursu (rozmiar pliku: 30KB)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Konkurs ekologiczny pn.: „ Makulaturę zbieramy, o naszą Gminę dbamy”.