Realizacja zadania „Modernizacja przepompowni ścieków w gminie Suwałki”

7 października 2024 roku Gmina Suwałki podpisała umowę z firmą Instalcompact Spółka z o.o. z siedzibą w Tarnowie Podgórnym (62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Wierzbowa 23) na wykonanie zadania pn. „Modernizacja przepompowni ścieków w gminie Suwałki”.

Zakres prac obejmuje modernizację 15 przepompowni ścieków na terenie Gminy Suwałki w miejscowościach: Sobolewo (3 szt.), Płociczno – Osiedle (3 szt.), Płociczno – Tartak (2 szt.), Gawrych Ruda (4 szt.), Leszczewo (1 szt.), Czerwony Folwark (1 szt.) i Mała Huta (1 szt.). W zależności od potrzeb danej przepompowni prace polegać będą na wymianie pomp wraz z automatyką bądź na montażu systemu monitoringu pracy urządzeń z elementami sterowania.

Wartość umowy wynosi 806.634,00 zł brutto, a termin zakończenia wszystkich robót ustalono do dnia 10 grudnia 2024 roku.

Zadanie współfinansowane jest z budżetu Województwa Podlaskiego z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów w wysokości 500.000,00 zł, na podstawie umowy DR-II.3152.91.2024 zawartej 30 kwietnia 2024 r.

Realizacja zadania „Modernizacja przepompowni ścieków w gminie Suwałki”