Trwa budowa nowych dróg w Czarnakowiźnie i Starym Folwarku

Trwa realizacja projektu „Poprawa infrastruktury drogowej w miejscowościach turystycznych gminy Suwałki” z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych , który swoim zakresem obejmuje zadania inwestycyjne w dwóch miejscowościach: Czarnakowiźnie i Starym Folwarku.

Zadanie 1: Rozbudowa drogi gminnej nr 101992B Osowa – Czarnakowizna (łącznik) polega na budowie jezdni o szerokości 5,0 m z nawierzchni bitumicznej, drogi dla pieszych o szerokości 2,0 m z kostki brukowej, kanału technologicznego oraz budowie wyniesionego przejścia dla pieszych. Koszt wykonania zadania: 815 857,02 zł brutto.

Zadanie 2: Budowa i rozbudowa drogi gminnej nr 166502B od drogi wojewódzkiej nr 653 do drogi gminnej nr 102009B w msc. Stary Folwark zakłada budowę jezdni o szerokości 5,0 m z nawierzchni bitumicznej, drogi dla pieszych o szerokości 2,0 m z kostki brukowej, kanału technologicznego, wyniesionego przejścia dla pieszych oraz budowę oświetlenia ulicznego.
Koszt wykonania zadania: 1 042 735,86 zł brutto.

Termin zakończenia robót budowlanych wykonywanych przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna mija 18 listopada 2024 roku.

Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 1 765 663,23 zł brutto
Całkowity kosz inwestycji wynosi: 1 858 592,88 złotych brutto.

Trwa budowa nowych dróg w Czarnakowiźnie i Starym Folwarku