Dofinansowanie zadania „Modernizacja przepompowni ścieków w gminie Suwałki”

02 kwietnia 2024 roku Wójt Gminy Suwałki- Zbigniew Mackiewicz w Urzędzie Marszałkowskim otrzymał symboliczny czek w kwocie 500 000, 00 zł. Pozyskane środki pozwolą zmodernizować 15 przepompowni ścieków w kilku miejscowościach gminnych tj. Gawrych Ruda (5 szt.), Krzywe (4 szt.), Leszczewo (1 szt.), Mała Huta (1 szt.), Płociczno – Tartak (1 szt.), Płociczno – Osiedle (2 szt.), Sobolewo (1 szt.). Planowany zakres prac modernizacyjnych jest różny w zależności od stanu technicznego konkretnego obiektu. I tak począwszy od konieczności kompleksowej wymiany urządzeń wraz z instalacją elektryczną i szafą sterowniczą w jednych, po wymianę samych pomp, skończywszy na montażu wyłącznie systemu monitoringu do kontroli i nadzoru. 

Środki na zadanie „Modernizacja przepompowni ścieków w gminie Suwałki” pochodzić będą z Funduszu wsparcia Gmin i Powiatów Samorządu Województwa Podlaskiego

Dofinansowanie zadania „Modernizacja przepompowni ścieków w gminie Suwałki”
Przewiń do góry
Skip to content