ZAWIADOMIENIE O WYNIKACH KONSULTACJI

Stosownie do uchwały nr LVIII/621/23 Rady Gminy Suwałki z dnia 29 listopada 2023 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji dotyczących nadania statutów nowo powstałym sołectwom: sołectwu Płociczno-Tartak i sołectwu Płociczno-Osiedle zawiadamiam, że konsultacje przeprowadzone zostały w terminie od 22 grudnia 2023 r. do 29 grudnia 2023 r. Konsultacje polegały na wyrażeniu pisemnej opinii i zebraniu uwag w sprawie nadania statutów nowo powstałym sołectwom: sołectwu Płociczno-Tartak i sołectwu Płociczno-Osiedle poprzez wypełnienie karty konsultacyjnej. Konsultacje miały zasięg lokalny i skierowane były do pełnoletnich mieszkańców sołectwa Płociczno-Tartak.  Ogłoszenie o podejmowanych konsultacjach wraz z projektem uchwały zostało wywieszone na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Gminy Suwałki https://gmina.suwalki.pl/.  W konsultacjach dotyczących nadania statutów nowo powstałym sołectwom: sołectwu Płociczno-Tartak i sołectwu Płociczno-Osiedle oddano 25 głosów, z czego wszystkie głosy były za. W wymaganym terminie żaden z uprawnionych mieszkańców nie wniósł uwag i opinii w sprawie nadania statutów nowo powstałym sołectwom: sołectwu Płociczno-Tartak i sołectwu Płociczno-Osiedle.

Zbigniew Mackiewicz

Wójt Gminy Suwałk