Delegacja z Ukrainy w gminie Suwałki

W dniach 20 – 21 czerwca 2023 r. przedstawiciele Gminy Suwałki spotkali się z delegacją Obwodu Zakarpackiego  i Iwanofrankowskiego z Ukrainy, w skład której weszli: Myroslava Lyvch    Radna Sejmiku Obwodu Zakarpackiego, Vasyl  Brudnyak Wójt Gminy  Nelypino z delegacją. Roksolana Martyniuk przedstawiciel Miasta Kosiv z Obwodu Iwanofrankowskiego, dołączyła do delegacji on-line i uczestniczyła w spotkaniach roboczych.

Spotkanie było inauguracją współpracy regionów, które wspólnie będą aplikować o środki z Unii Europejskiej na budowę kanalizacji sanitarnej na terenie swoich samorządów w ramach Programu Współpracy INTERREG NEXT PL-UA 2021-2027. 

Oprócz spotkań roboczych, goście poznali gminę w terenie – odwiedzili Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku, Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki, zwiedzili pokamedulski klasztor w Wigrach i inne miejsca na terenie gminy Suwałki.

Mamy nadzieję, że spotkanie to początek owocnej i długiej współpracy samorządów, której efekty przełożą się na podniesienie jakości życia mieszkańców gminy Suwałki i samorządów z Ukrainy.

Delegacja z Ukrainy w gminie Suwałki
Przewiń do góry
Skip to content