Międzyszkolny bieg przełajowy “Cross. Podejmij wyzwanie”

12 maja uczniowie ze szkół w Nowej Wsi, Poddubówku, Starym Folwarku i Suwałkach wzięli udział w międzyszkolnym biegu przełajowym “Cross. Podejmij wyzwanie” pod Honorowym Patronatem Zbigniewa Mackiewicza, wójta gminy Suwałki w Hucie.
Najszybsi podczas Cross – podejmij wyzwanie vol.2022 to:
Dystans 500 m:
Anna Kondratowicz SP Poddubówek, Izabela Rozenkiewicz i Lena Maciejewska SP Stary Folwark
Patryk Moroz, Stanisław Nowel, Dawid Truszkowski – SP Stary Folwark
Dystans 2 km:
Natalia Kamińska- SP Nowa Wieś, Julia Borsuk i Oliwia Kowalczyk – SP 10 Suwałki
Arkadiusz Mościński-Sarafin, Franciszek Mróz, Filip Kamiński – SP 10 Suwałki
Dystans 5 km:
Dominika Jodzio i Hanna Butkiewicz – obie Panie z SP Nowa Wieś
Igor Karczewski – SP 10 Suwałki, Mateusz Kubas – SP 11 Suwałki, Bartłomiej Ćwiek – SP 10 Suwałki
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach Zaprasza na Suwalskie Bulwary.

WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI W SUWAŁKACH

ZAPRASZA NA SUWALSKIE BULWARY

Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” – pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach, w tym w 2 na Podlasiu.

W Suwałkach od godziny 11:00 miejscowe Wojskowe Centrum Rekrutacji uruchomi Mobilny Punkt Rekrutacyjny. Spotkanie z rekruterami oraz żołnierzami kilku jednostek wojskowych będzie miało miejsce na Suwalskich Bulwarach koło Starej Łaźni. Takich spotkań na terenie całego kraju będzie 70.

W punkcie rekrutacyjnym mieszkańcy uzyskają informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie – dlatego na spotkanie z żołnierzami warto zabrać dowód osobisty.

Wraz z rekruterami zaprezentują się, przybyli na zaproszenie suwalskiego WCR, żołnierze:

✅ 14. Suwalskiego Pułku Przeciwpancernego;

✅ 11. Mazurskiego Pułku Artylerii;

✅ 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego;

✅ 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej;

✅ 8. Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego. 

Wyposażeni będą w sprzęt wojskowy, który z pewnością będzie dużą atrakcją podczas promocji dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany.  Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie. 


Na bulwary zapraszamy młodzież oraz dorosłych z dziećmi. Dla tych ostatnich przygotowaliśmy takie atrakcje jak strzelanie na trenażerze, „bieg młodego terytorialsa” oraz mini turniej piłki nożnej. Najmłodsi zostaną „uzbrojeni” w kamuflaż taktyczny, co oznacza malowanie twarzy.

Lokalizacje pozostałych pikników pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” w województwie Podlaskim:

  • Siemiatycze – stadion miejski ul. Nadrzeczna 29;
  • Tykocin – pl. Stefana Czarneckiego.

Zapraszamy!

Cykl webinarów poświęconych programowi “Czyste Powietrze”.


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku serdecznie zaprasza mieszkańców województwa podlaskiego do wzięcia udziału w cyklu webinariów poświęconych programowi Czyste Powietrze. Zostaną one poprowadzone przez Zespół Doradców Energetycznych. Udział w webinarium jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań online w maju i czerwcu 2022 roku.
Jakie warunki należy spełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie w Programie Czyste Powietrze?
25 maja 2022 godz. 11:00
Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie w Programie Czyste Powietrze?
1 czerwca 2022 godz. 11:00
Jak wypełnić krok po kroku wniosek o płatność w Programie Czyste Powietrze?
8 czerwca 2022 godz. 11:00
Wszystkie Webinary odbywać się będą na platformie Zoom.
Link do Webinaru:
https://zoom.us/j/3812850923?pwd=MUJGZUNnNVV6dHNIRzFMa1lsQXVtdz09* <https://zoom.us/j/3812850923?pwd=MUJGZUNnNVV6dHNIRzFMa1lsQXVtdz09>
**
Identyfikator spotkania: 381 285 0923*
Kod dostępu: S1CgRN*

Przewodnik po rynku produktów ekologicznych.

CEL PUBLIKACJI
Niniejszy przewodnik został opracowany z myślą o wsparciu produktów rolnictwa ekologicznego w zamówieniach realizowanych przez podmioty publiczne – administrację rządową i samorządową oraz wykorzystanie żywności ekologicznej w żywieniu zbiorowym, w tym w stołówkach
szkolnych.

Wsparcie realizacji zadań publicznych

Wójt Gminy Suwałki podpisał umowy na wsparcie realizacji zadań publicznych z organizacjami pozarządowymi. Pieniądze z budżetu gminy zostaną wykorzystane na organizację zajęć sportowych, wydarzenia kulturalne, ochronę zdrowia, walkę z uzależnieniami oraz wodne patrole na gminnych jeziorach. Łącznie wsparcie wyniesie przeszło 90 tysięcy złotych i trafi do Uczniowskiego Klubu Sportowego “SPRINT” w Płocicznie-Tartak, Klubu Szachowego Hańcza, Fundacji Wigry Pro, Suwalskiego Stowarzyszenia “WYBÓR”, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego – Oddział w Suwałkach im. Jerzego Klimko oraz Suwalskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego.

Organizacje pozarządowe uzupełniają działania samorządu, dlatego Wójt Gminy wspiera ich inicjatywy, które służą mieszkańcom oraz przyjezdnym, odwiedzającym teren gminy.

Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim Druhnom i Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Suwałki życzymy wszystkiego, co najlepsze – dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej. Dziękujemy za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę. Nie tylko ratujecie ludzkie życie i mienie, ale też aktywnie uczestniczycie w społecznym życiu gminy. Dziękujemy, że możemy na Was liczyć.
Dziękujemy, że jesteście.

Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki i Rada Gminy na czele z przewodniczącym Markiem Jerominem.

Szczepienia przeciwko wirusowi HPV

Wójt Gminy Suwałki informuje, że od 29 kwietnia br. rodzice mogą zapisywać na szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dzieci (dziewczynki i chłopcy) w wieku
od 9 do 14 roku życia zamieszkałe na terenie gminy Suwałki.
W roku bieżącym przewidywana liczba objętych ww. szczepieniem HPV – 50 osób.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Istnieje możliwość wyboru rodzaju szczepionki przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Rodzic otrzyma zwrot kosztów zakupu szczepionki „Cervarix” włączonej do wykazu leków refundowanych w wysokości równej dopłacie szczepionki tj.:50% (tj. 138,18 zł).
Warunkiem otrzymania wsparcia jest:

  • zamieszkanie na terenie gminy Suwałki,
  • przyjęcie przez dziecko pełnego cyklu szczepień (rekomendowane jest zamknięcie się w tym samym roku kalendarzowym tj. 2022) tj.: 2 dawek w odstępach ok. 5 miesięcy,

Najpóźniej 1 miesiąc po przyjęciu 2 dawek szczepionki rodzic składa wniosek o przyznanie bonu na szczepienie wraz z zaświadczeniem lekarza potwierdzającym przyjęcie dwóch dawek szczepionki.

Zapisy pod numerem:
Urząd Gminy Suwałki, Referat Polityki Społeczno – Gospodarczej tel.: 87 565 93 42
lub można zgłosić się osobiście do Urzędu Gminy Suwałki, pokój nr 116
w godz.8:00 – 14:30.

Przewiń do góry
Skip to content