Aktualności

Zapraszamy całe rodziny na wyjątkowe wydarzenie plenerowe!

📅 Data: 6 lipca 2025 r. godz. 15:00
📍 Miejsce: Stary Folwark

W programie:
🌟 Animacje dla dzieci
🍔 Stoiska gastronomiczne KGW
🎶 Występ zespołu muzycznego DZIKA GRUSZA I BLUES PRANKSTERS
🏍️ Konkursy z nagrodami

👨‍👩‍👧‍👦 Przyjdź z rodziną i znajomymi – czeka na Was masa pozytywnych emocji!
🎈 Wstęp wolny!

MOTO PIKNIK w Starym Folwarku!

Nabór nr 1/2025/EFRROW – pomoc na podejmowanie działalności gospodarczej – w sektorach innych niż turystyczne.
Wartość naboru: 100 000,00 Euro
Wartość maksymalna wsparcia – do 100 tysięcy złotych.
Minimalny wkład własny – 35%.
Osoby uprawnione do aplikowania: osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat, zamieszkują teren działania LGD od przynajmniej 12 miesięcy oraz w tym okresie nie prowadziły działalności gospodarczej.
Wnioski można składać od 7 lipca do 8 sierpnia 2025.
Wszystkie szczegóły naboru znajdują się na stronie internetowej LGD pod linkiem:
https://www.su-se.pl/nabory-wnioskow/pswpr/konkursy/ogloszenie-o-na-borze-wnioskow-12025efrrow-start-dg-inne-niz-turystyczne.html#gsc.tab=0
Nabór nr 2/2025/EFRROW – pomoc na rozwinięcie prowadzonej działalności gospodarczej zakładające utworzenie minimum jednego miejsca pracy.
Wartość maksymalna wsparcia – do 300 tysięcy złotych.
Wartość naboru: 150 000,00 Euro
Minimalny wkład własny – 35%.
Osoby uprawnione do aplikowania: osoby fizyczne wykonujące działalność gospodarczą, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, wykonujące działalność na terenie LGD od minimum 12 miesięcy.
Wnioski można składać od 7 lipca do 8 sierpnia 2025.
Wszystkie szczegóły naboru znajdują się na stronie internetowej LGD pod linkiem:
https://www.su-se.pl/nabory-wnioskow/pswpr/konkursy/ogloszenie-o-na-borze-wnioskow-22025efrrow-rozwoj-dg.html#gsc.tab=0
Nabór nr 3/2025/EFS+ – wsparcie projektów służących aktywizacji społecznej i zawodowej, zwłaszcza wśród osób z grup marginalizowanych, w tym bezrobotnych, osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, a także rodzin zagrożonych ubóstwem.
Wartość naboru: 2 562 420,00 zł
Maksymalny poziom wsparcia – 95%.
Osoby uprawnione do aplikowania: organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne, spółdzielnie i centra integracji społecznej, podmioty ekonomii społecznej, partnerstwa lokalne działające na rzecz integracji społecznej.
Wnioski można składać od 7 lipca do 8 sierpnia 2025.
Wszystkie szczegóły naboru znajdują się na stronie internetowej LGD pod linkiem: https://www.su-se.pl/nabory-wnioskow/efs/konkursy/ogloszenie-o-na-borze-wnioskow-nr-nabor-nr-32025efs-uslugi-aktywnej-integracji.html#gsc.tab=0

Stowarzyszenie „Suwalsko – Sejneńska” Lokalna Grupa Działania informuje o możliwości składania wniosków w ogłoszonych naborach

Gmina Suwałki uprzejmie informuje, że w miejscowościach: Gawrych Ruda, Sobolewo w dniach od 25.06.2025 r. do 27.06.2025 r. w godzinach 08.00-14.00 będą odczytywane wodomierze. Prosimy mieszkańców wsi o udostępnienie w powyższym terminie dostępu do wodomierza lub spisanie i podanie wskazań licznika Inkasentowi (istnieje możliwość wywieszenia karteczki z odczytem w widocznym i dostępnym miejscu lub podanie odczytu tel. 667-676-787). W przypadku braku możliwości odczytu, zostanie wystawiony rachunek według średniego zużycia.

                                                                          Dziękujemy. Gmina Suwałki

Odczyty wodomierzy w m. Gawrych Ruda, Sobolewo.

Gmina Suwałki uprzejmie informuje, że w miejscowościach: Okuniowiec, Osinki w dniach od 23.06.2025 r. do 24.06.2025 r. będą odczytywane wodomierze. Prosimy mieszkańców wsi o udostępnienie w powyższym terminie dostępu do wodomierza lub spisanie i podanie wskazań licznika Inkasentowi (istnieje możliwość wywieszenie karteczki z odczytem w widocznym i dostępnym miejscu lub podanie odczytu tel. 667-676-787). W przypadku braku możliwości odczytu, zostanie wystawiony rachunek według średniego zużycia.

Dziękujemy. Gmina Suwałki

Odczyty wodomierzy w m. Okuniowiec, Osinki.

Gmina Suwałki uprzejmie informuje, że w miejscowości Nowa Wieś w dniach od 18.06.2025 r. do 20.06.2025 r. w godzinach 08.00-14.00 będą odczytywane wodomierze. Prosimy mieszkańców wsi o udostępnienie w powyższym terminie dostępu do wodomierza lub spisanie i podanie wskazań licznika Inkasentowi (istnieje możliwość wywieszenia karteczki z odczytem w widocznym i dostępnym miejscu lub podanie odczytu tel. 667-676-787). W przypadku braku możliwości odczytu, zostanie wystawiony rachunek według średniego zużycia.

                                                                          Dziękujemy. Gmina Suwałki

Odczyty wodomierzy w m. Nowa Wieś.

Konkurs organizowany jest przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Główną jego ideą jest zdokumentowanie stanu budynków i nagradzanie właścicieli drewnianych obiektów za dbałość i ratowanie podlaskiej architektury drewnianej.

Podczas 17 lat trwania konkursu, udało ocalić od zapomnienia prawie tysiąc budynków. Zdjęcia i historia udokumentowanych obiektów archiwizowane są w ciechanowieckim muzeum.

Jednocześnie konkurs ten, od wielu lat łączy ze sobą ludzi, którzy pracują w instytucjach województwa podlaskiego. W skład Jury wchodzą pasjonaci, pracujący w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków, Urzędzie Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Narodowym Instytucie Dziedzictwa, muzeach czy Politechnice Białostockiej.

Aby zgłosić obiekt do Konkursu, wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia, opowiedzieć historię budynku i otworzyć wnętrza w celu wykonania zdjęć. Główna nagroda to 7 000,00 zł, a łączna pula nagród przekracza corocznie           40 000,00 zł.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie. Zgłoszenia można wysłać na adres: zabytekpodlasia@muzeumrolnictwa.pl lub pocztą tradycyjna na adres: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka, ul. Pałacowa 5, 18-230 Ciechanowiec.

Regulamin konkursu 2025 (docx, rozmiar pliku: 43KB)

Karta zgłoszeniowa (docx, rozmiar pliku: 25KB)

XVIII edycja Konkursu na Najlepiej zachowany Zabytek Budownictwa Wiejskiego w Województwie Podlaskim 2025 r.

Nowa Rada ma być przestrzenią do współpracy dla młodych ludzi, którzy naprawdę chcą coś zmienić – nie tylko mówić, ale też słuchać i działać. Chcemy, żeby w Radzie zasiadły osoby, które naprawdę wiedzą, czego potrzebuje młode pokolenie. Nie boją się o tym mówić własnym językiem i mają pomysły jak zmieniać rzeczywistość wokół siebie, by żyło im się lepiej. Którzy chcą rozwiązywać wszystkie ważne sprawy dla młodych Polek i Polaków – od psychologa w szkole, po bezpieczeństwo w sieci czy wykluczenie komunikacyjne.

Konsultacje trwają do 3 czerwca

Zanim rozpocznie się nabór, trwa proces konsultacji publicznych projektu rozporządzenia, które określi zasady funkcjonowania Rady. To moment, w którym każdy może zgłosić swoje uwagi i sugestie.

Projekt rozporządzenia można znaleźć pod tym adresem: https://www.gov.pl/web/pozytek/konsultacje-publiczne-projektu-rozporzadzenia-przewodniczacego-komitetu-do-spraw-pozytku-publicznego-w-sprawie-rady-dialogu-z-mlodym-pokoleniem

Uwagi przesyłamy do 3 czerwca na adres: konsultacje_DOB@kprm.gov.pl

Jak dołączyć do Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem?

Aby zgłosić się do Rady, potrzebujesz poparcia od odpowiednich podmiotów. Zgłoszenia formalnie dokonuje organizacja lub ciało, które chcesz reprezentować. Możesz kandydować jako przedstawiciel:

organizacji pozarządowych (wymagane min. 8 poparć innych organizacji) – jeżeli nie masz pewności, czy określony podmiot może Ci udzielić ważnego poparcia, pisz do nas na adres: sekretarz.RDZMP@kprm.gov.pl.
Parlamentu Studentów RP (bez dodatkowych poparć),
młodzieżowych rad lub sejmików (wymagane 3 poparcia od innych młodzieżowych rad/sejmików, zgodne ze statutami tych ciał).

Dokumenty będzie można przesyłać od 20 czerwca do końca lipca. Warto rozpocząć przygotowania już teraz – szczególnie, że w okresie wakacyjnym niektóre rady młodzieżowe mogą nie obradować.

– Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem nie powstała po to, by robić politykę. Chcemy usłyszeć głos ludzi, którzy żyją prawdziwymi problemami młodego pokolenia i szukają ich rozwiązań. Potrzebujemy tych, którzy potrafią mówić za młodych ludzi, bo nimi są. Zależy mi, żeby ta Rada była żywa, różnorodna i autentyczna, dlatego potrzebujemy szczerych, odważnych i zaangażowanych młodych ludzi. Ta Rada ma sens tylko wtedy, jeśli będzie mówić prawdziwym głosem. I mam nadzieję, że właśnie takie osoby się do niej zgłoszą – mówi Ministra ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Adriana Porowska.

Terminy

do 3 czerwca – zgłaszanie uwag do projektu rozporządzenia
od 20 czerwca do końca lipca – przyjmowanie zgłoszeń do Rady

To sporo czasu, ale nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo wiele zgłoszeń bywa odrzucanych ze względu na braki w dokumentach.

Dokumenty będzie można złożyć tradycyjnie (z odręcznym podpisem, w wersji papierowej) lub elektronicznie. Pamiętajcie, że jeśli dokumenty będą podpisane tradycyjnie, odręcznie, to będzie trzeba nam je wysłać jako oryginały.

Kontakt

W sprawie konsultacji: konsultacje_DOB@kprm.gov.pl
W sprawie naboru: sekretarz.rdzmp@kprm.gov.pl

Czekamy na Ciebie!

Nabór do Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem

Przewiń do góry
Skip to content