Modernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak

Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki podpisał umowę na modernizację budynku Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak. Inwestycja obejmuje nadbudowę poddasza, wymianę dachu, docieplenie ścian, wymianę instalacji grzewczej z instalacją pompy ciepła, montaż instalacji fotowoltaicznej, budowę parkingu i wiele innych prac. Koszt przedsięwzięcia to prawie sześć milionów złotych z czego pięć milionów stanowi dofinansowanie z Budżetu Państwa w ramach programu Polski Ład. Wykonawcą jest miejscowa GRUPA IZOTERM. Całość ma być gotowa do września przyszłego roku.
Szkoła upamiętniła podpisanie umowy posadzeniem świerku, wyhodowanego z nasion poświęconych przez Jana Pawła II.
Fotografie: Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak”