Podpisanie umów na wsparcie realizacji zadań publicznych

19 kwietnia 2023 roku Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki podpisał umowy z organizacjami pozarządowymi na wsparcie ich zadań. Chodzi o dotacje na organizację działań z zakresu kultury, zdrowia, sportu i turystyki. Przykładowo, za przyznane środki Uczniowski Klub Sportowy SPRINT – Płociczno-Tartak zorganizuje XVIII Gminne Biegi Przełajowe, Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej i II Igrzyska Maluchów. Fundacja „Maratony Kresowe” otrzymała wsparcie na Rowerowe „Maratony Kresowe” i biegi „Kresowe Trail”- Krzywe. Gmina wsparła też Fundację ART-SOS Alicji Roszkowskiej w organizacji IV edycji festiwalu WIGROSFERA i Fundację Wigry Pro, która zorganizuje Klimatyczne Wieczory w Wigrach. Suwalskie Stowarzyszenie „WYBÓR” – Suwałki otrzymało dotację na Program Terapeutyczno-Wspierający dla osób uwikłanych w przemoc, a Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach na realizację programu „Zdrowie- wartość bezcenna”. Towarzystwu Przyjaciół Dzieci gmina przyznała środki na program Więcej wiem-mądrzej wybieram, a Suwalskiemu Stowarzyszeniu „WYBÓR” – Suwałki na działania na rzecz abstynencji. Wsparcie otrzymało też miejscowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Łączna pula przyznanych środków to 88 500,00 zł.

Podpisanie umów na wsparcie realizacji zadań publicznych
Przewiń do góry
Skip to content