Przekazanie wozu ratowniczo-gaśniczego

22 kwietnia 2023 roku miało miejsce uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego, lekkiego wozu ratowniczo-gaśniczego w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi. Gmina Suwałki nabyła pojazd za 570 tysięcy złotych z czego 250 tysięcy stanowiło dofinansowanie z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Niedawno wóz dotarł do remizy, a dziś przyszedł czas na uroczyste przekazanie pojazdu druhom. W uroczystości uczestniczyli poseł Jarosław Zieliński, władze powiatu na czele ze wicestarostą Arturem Łuniewskim, bryg. Marcin Bielakowicz, zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, bryg. Kazimierz Golubiewski, Komendant Miejski PSP w Suwałkach, Tadeusz Chołko, prezes oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Suwałkach, samorząd gminy Suwałki i druhowie z okolicznych jednostek. Przybyli goście dziękowali druhom za zaangażowanie w służbę i życzyli, aby nowy wóz służył jak najlepiej i jak najdłużej.
Jak mówił Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki, sprzęt jest bardzo ważny, ale sam w sobie to za mało.

Potrzebni są wykwalifikowani ludzie, gotowi przybyć na ratunek, za co wam – druhowie dziękuję – powiedział.
Dodajmy, że obecnie średnia wieku wozów strażackich w gminie Suwałki to zaledwie 7 lat. Jeszcze kilkanaście lat temu było to 25-27 lat.

Przekazanie wozu ratowniczo-gaśniczego