Antonina pierwszą mieszkanką Gminy urodzoną w 2023 roku

8 lutego 2023 roku Wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz przekazał wyprawkę pierwszemu narodzonemu dziecku w tym roku w gminie Suwałki. Antonina Andryszczyk otrzymała między innymi fotelik samochodowy, materac,pościel. Rodzice Joanna i Mariusz Andryszczyk z Żylin dostali pamiątkową statuetkę, a jej rodzeństwo – Miłosz i Zosia – upominki.
Antonina przyszła na świat 2 stycznia. Wójt gminy życzył Tosi, aby jak najczęściej była pierwsza, miała najlepsze oceny w szkole i osiągała wszystko, o czym zamarzy.

W gminie Suwałki w 2022 roku urodziło się 69 dzieci. Zgonów było więcej – 76, ale mieszkańców i tak przybyło, bo w gminie chętnie osiedlają się osoby z Suwałk i okolicznych gmin. W ubiegłym roku było ich 26, a we wcześniejszych latach nawet po 100. Wójt podejrzewa, że proces zahamowała pandemia i wojna. Zbigniew Mackiewicz liczy jednak, że w tym roku gmina osiągnie 7700 mieszkańców.

Antonina pierwszą mieszkanką Gminy urodzoną w 2023 roku