Informacja dla rolników w sprawie usuwania folii rolniczych  i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY SUWAŁKI

Wójt Gminy Suwałki informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. W ramach programu Gmina może otrzymać dofinansowanie do odbioru odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i opakowań typu BIG-BAG. W celu właściwego przygotowania wniosku niezbędne jest zebranie danych dotyczących ilości folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej znajdujących się w gospodarstwach rolnych.                                                                                                        W związku z powyższym rolnicy z terenu Gminy Suwałki  zainteresowani odbiorem folii rolniczej, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big-Bag mogą składać formularze zgłoszeniowe dotyczące ilości posiadanych odpadów rolniczych. Podana ilość pozwoli określić zapotrzebowanie finansowane na dotację. Przy składaniu zgłoszenia o ilości posiadanych odpadów należy doliczyć prognozowany wzrost ilości odpadów.

Zgłoszenie należy złożyć  do dnia 28 lutego 2023 r. w Urzędzie Gminy Suwałki. Złożone zgłoszenia po tym terminie oraz niekompletnie wypełnione nie będą rozpatrywane.  Odbiór odpadów rolniczych nastąpi po uzyskaniu dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wyłonieniu wykonawcy. W przypadku nie otrzymania przez Gminę Suwałki dotacji w ramach ww. programu, zadanie nie będzie realizowane. Przewidywany termin realizacji zadania: III – IV kwartał 2023 r. Jednocześnie Wójt Gminy Suwałki prosi o właściwe przygotowanie odpadów rolniczych poprzez ich oczyszczenie i oddzielne posortowanie na frakcje.

Uwaga: odpady nie przygotowane wg powyższych wskazówek mogą nie zostać odebrane.

Formularz zgłoszeniowy dostępny w siedzibie Urzędu Gminy Suwałki oraz na stronie internetowej www.gmina.suwalki.pl