Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

16 grudnia 2022 roku Wójt Gminy Suwałki- Zbigniew Mackiewicz wręczył medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dziewięciu parom. To odznaczenia dla osób, które przeżyły razem pięćdziesiąt lat. W tym roku uroczystość miała miejsce w Gawrych Rudzie, bo z tej części gminy pochodziło najwięcej odznaczonych małżeństw. Całość rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem księdza Klemensa Litwina, proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w miejscowym kościele. Po niej było okolicznościowe spotkanie, życzenia, kwiaty, upominki i gratulacje, a nawet krótki występ muzyczny. W wydarzeniu uczestniczyli również Marek Jeromin, przewodniczący Rady Gminy i gminni radni – Agnieszka Staniszewska i Mariusz Józefowicz. Złote Gody były także okazją do świątecznych życzeń i przełamania się opłatkiem.
Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki składając Jubilatom gratulacje, dziękował również za piękne świadectwo, jakie dają następnym pokoleniom. Życzył kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego