Czas na rybkę! Piknik rybny w gminie Suwałki

1. W dniu 11 lipca 2019 r.  Zastępca Wójta Gminy Suwałki – Krzysztof Andrzej Gwaj podpisał umowę o powierzenie grantu na realizację projektu:

,,Czas na rybkę! Piknik rybny w Gminie Suwałki”

Operacja w zakresie działania ,,Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 ”Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym ,,Rybactwo i Morze”.

Cel operacji: zwiększenie aktywności społeczności lokalnej i promocja obszaru LSR przy wykorzystaniu naturalnych zasobów rybackich i tradycji kulinarnych Suwalszczyzny.

Wartość grantu: 9 400,00 zł

Piknik rybny odbędzie się w dniu 18 sierpnia 2019 r. podczas Dożynek Gminnych, które w tym roku zostaną zorganizowane na terenie  Szkoły Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie. Realizacja projektu wzbogaci program uroczystości gminnego święta plonów o nw. działania:

  1. organizacja warsztatów i pokazu kulinarnego z wykorzystaniem lokalnych produktów rybnych;
  2. organizacja konkursu na ,,Najsmaczniejszą potrawę rybną”;
  3. organizacja quizu wiedzy na temat obszaru LSR;

Ponadto, w ramach projektu przewidziano nieodpłatną degustację potraw rybnych wśród uczestników pikniku.

Podpisanie umowy, fot.: www.lgr-pojezierze.eu

W dniu 18 sierpnia 2019 r.  w  Przebrodzie podczas Dożynek Gminnych odbył się piknik rybny zorganizowany w ramach projektu pn. ,,Czas na rybkę! Piknik rybny w Gminie Suwałki”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze”.

W ramach realizacji projektu przeprowadzono nw. działania:

  • organizacja warsztatów i pokazu kulinarnego z wykorzystaniem lokalnych produktów rybnych;
  • organizacja konkursu na ,,Najsmaczniejszą potrawę rybną”;
  • organizacja quizu wiedzy na temat obszaru LSR;

W ramach warsztatów kulinarnych odbyła się również degustacja potraw rybnych przygotowanych m. in. przez uczestników warsztatów.

Ponadto druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wychodnem przeprowadzili pokaz z zakresu samoobrony przeciwpożarowej, a druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzili warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom tonącym na akwenach wodnych.

Celem projektu było: zwiększenie aktywności społeczności lokalnej i promocja obszaru LSR przy wykorzystaniu naturalnych zasobów rybackich i tradycji kulinarnych Suwalszczyzny.

Poniżej fotorelacja z pikniku rybnego.

Ponadto zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dożynek Gminnych: http://krzywe.com.pl/swieto-plonow-gminy-suwalki-fotorelacja/

Czas na rybkę! Piknik rybny w gminie Suwałki
Przewiń do góry
Skip to content