Szczepienia przeciwko wirusowi HPV

Wójt Gminy Suwałki informuje, że od 29 kwietnia br. rodzice mogą zapisywać na szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dzieci (dziewczynki i chłopcy) w wieku
od 9 do 14 roku życia zamieszkałe na terenie gminy Suwałki.
W roku bieżącym przewidywana liczba objętych ww. szczepieniem HPV – 50 osób.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Istnieje możliwość wyboru rodzaju szczepionki przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Rodzic otrzyma zwrot kosztów zakupu szczepionki „Cervarix” włączonej do wykazu leków refundowanych w wysokości równej dopłacie szczepionki tj.:50% (tj. 138,18 zł).
Warunkiem otrzymania wsparcia jest:

• zamieszkanie na terenie gminy Suwałki,
  • przyjęcie przez dziecko pełnego cyklu szczepień (rekomendowane jest zamknięcie się w tym samym roku kalendarzowym tj. 2022) tj.: 2 dawek w odstępach ok. 5 miesięcy,

Najpóźniej 1 miesiąc po przyjęciu 2 dawek szczepionki rodzic składa wniosek o przyznanie bonu na szczepienie wraz z zaświadczeniem lekarza potwierdzającym przyjęcie dwóch dawek szczepionki.

Zapisy pod numerem:
Urząd Gminy Suwałki, Referat Polityki Społeczno – Gospodarczej tel.: 87 565 93 42
lub można zgłosić się osobiście do Urzędu Gminy Suwałki, pokój nr 116
w godz.8:00 – 14:30.