Akcja „Sprzątanie świata” w gminie Suwałki

17 września 2021 roku odbyła się gminie Suwałki 28 Akcja Sprzątania Świata pod hasłem „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”.

W wydarzeniu brali udział uczniowie z czterech gminnych szkół: Szkoły Podstawowej w Płocicznie Tartak, Szkoły Podstawowej w Przebrodzie, Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku i Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi – łącznie 278 uczestników.

Gmina Suwałki zaopatrzyła uczestników akcji w worki i rękawice ochronne. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, akcja trwała kilka godzin, w rezultacie czego zostało zebranych ponad 340 kg odpadów.

Celem tego rodzaju akcji jest nie tylko zbieranie odpadów, ale również zwrócenie uwagi dzieci na problem zaśmiecania środowiska i przekazanie wiedzy w zakresie segregacji odpadów.

Wójt Gminy Suwałki dziękuje wszystkim uczestnikom akcji.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Sprzątania Świata” współorganizowanej z Wigierskim Parkiem Narodowym w Krzywem w dniach od 27 do 30 września.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku
Uczniowie ze szkoły w Przebrodzie