23 lutego 2021 r. podpisano umowę o dofinansowanie projektu pn. “Współpraca Litwy i Polski  w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promowania rozwoju turystyki”. Projekt będzie realizowany w partnerstwie polsko-litewskim, po dwóch partnerów z każdego kraju. Partnerem Wiodącym Projektu jest Administracja samorządu rejonu Solecznickiego. Pozostali partnerzy projektu to: Gmina Suwałki (Partner 2), Wigierski Park Narodowy (Partner 3) oraz Centrum Kultury rejonu Solecznickiego.

Celem projektu jest dialog międzykulturowy i zwiększenie aktywności obiektów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego w regionie transgranicznym poprzez rozwój bliższych powiązań kulturowych i zrównoważonego podejścia do turystyki.