Zawiadomienie o wynikach konsultacji społecznych dotyczących projektu Statutów Sołectw Gminy Suwałki.

ZAWIADOMIENIE O WYNIKACH KONSULTACJI

Stosownie do Zarządzenia nr 41/24 Wójta Gminy Suwałki z dnia 16.09.2024 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu Statutów Sołectw Gminy Suwałki zawiadamiam, iż konsultacje w przedmiotowej sprawie odbyły się w dniach 23 – 30 września 2024 r. w formie pisemnej.

Celem konsultacji z mieszkańcami sołectwa było zebranie opinii i uwag odnośnie projektu Statutów Sołectw: Biała Woda, Białe, Bobrowisko, Bród Mały, Bród Nowy, Bród Stary, Burdeniszki, Cimochowizna, Czarnakowizna, Czerwony Folwark, Dubowo Pierwsze, Dubowo Drugie, Gawrych Ruda, Korkliny, Korobiec, Kropiwne Nowe, Kropiwne Stare, Krzywe, Kuków-Folwark, Kuków, Leszczewek, Leszczewo, Lipniak, Magdalenowo, Mała Huta, Niemcowizna, Nowa Wieś, Okuniowiec, Osinki, Osowa, Piertanie, Płociczno-Osiedle, Płociczno-Tartak, Poddubówek, Potasznia, Przebród, Sobolewo, Stary Folwark, Taciewo, Tartak, Trzciane, Turówka Nowa, Turówka Stara, Wasilczyki, Wiatrołuża Pierwsza, Wychodne, Zielone Królewskie, Zielone Drugie, Zielone Kamedulskie, Żyliny. Konsultacje miały zasięg lokalny i skierowane były do pełnoletnich mieszkańców sołectw z terenu gminy Suwałki.

W konsultacjach dotyczących projektu Statutów Sołectw oddano 119 kart, w tym:

• Za projektem Statutu oddano 118 głosów,
  • Bez oddania głosu 1 karta.

Krzysztof Andrzej Gwaj

Zastępca Wójta