Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

19 kwietnia 2024 roku Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki wręczył ośmiu parom medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To odznaczenia dla osób, które przeżyły razem pięćdziesiąt lat. Uroczystość, tak jak przed rokiem, miała miejsce w Gawrych Rudzie, bo z miejscowej parafii pochodziło najwięcej odznaczonych małżeństw. Całość rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem księdza Klemensa Litwina, proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w miejscowym kościele. Po niej było okolicznościowe spotkanie, życzenia, kwiaty, upominki i gratulacje i krótki występ muzyczny. W wydarzeniu uczestniczyli również radni Agnieszka Staniszewska i Mariusz Józefowicz, a jedną z odznaczonych osób była wieloletnia gminna radna Jolanta Sztelmer. Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki składając Jubilatom gratulacje, dziękował za piękne świadectwo, jakie dają następnym pokoleniom. Warto dodać, że medale przyznano w sumie 12 parom, ale z różnych względów część osób nie mogła dotrzeć na uroczystość.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego