Granty na remont mieszkań osób ze szczególnymi potrzebami

Samorząd gminy Suwałki planuje przystąpić do projektu mającego na celu udzielenie dofinansowania na remont lokali mieszkalnych w celu ich adaptacji i likwidacji barier architektonicznych na potrzeby mieszkańców gminy Suwałki potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Za takie osoby należy rozumieć tych którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.
Zakres prac remontowych/adaptacyjnych musi być adekwatny do potrzeb osoby wymagającej wsparcia np. rodzaju schorzenia i likwidować bariery w codziennym jej funkcjonowaniu, w tym bariery architektoniczne.
W przypadku otrzymania przez Gminę dofinansowania potrzebujący mieszkaniec/mieszkanka będzie miał/miała możliwość uzyskać 85% dofinansowania do remontu swojego lokalu mieszkalnego przy założeniu, że wartość kosztów kwalifikowanych nie może przekroczyć 50.000 złotych.
W związku z powyższym zapraszamy osoby zainteresowane do złożenia wstępnej deklaracji przystąpienia do projektu określającej potrzeby dostosowania lokalu, w terminie do 29 lutego 2024 roku. Miejsce składania dokumentów Urząd Gminy Suwałki, Biuro Obsługi Interesanta. Wzór deklaracji w załączniku.

Więcej informacji można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Suwałkach
ul. Świerkowa 45, 16-400 Suwałki,
pok. 22 lub pok. 24
tel. 87 565 93 47 lub 87 565 93 49