Antonina pierwszą mieszkanką Gminy Suwałki urodzoną w 2024 roku

9 lutego 2024 roku Wójt Gminy Suwałki wręczył bezpłatną wyprawkę rodzicom pierwszego dziecka- Mieszkańca Gminy Suwałki urodzonego w 2024 roku.  Antonina urodziła się 2 stycznia 2024 roku,pochodzi z Sobolewa, a dziś przybyła do Urzędu Gminy.  Na dumnych rodziców, Joannę Daniłowicz i Macieja Wasilewskiego czekały kwiaty i pamiątkowa statuetka oraz wyprawka m.in. fotelik samochodowy. To już wieloletnia tradycja, że wójt gminy Suwałki wita pierwsze, narodzone dziecko prezentami. Jak mówi Zbigniew Mackiewicz, gmina czeka z wyprawką, bo mieszkanki rodzą w różnych szpitalach i mija trochę czasu, zanim spłyną pełne dane. Wójt podkreśla rownież, że od lat gmina Suwałki ma dodatni wskaźnik demograficzny. Wszystko za sprawą urodzin i dodatniej migracji.

Antonina pierwszą mieszkanką Gminy Suwałki urodzoną w 2024 roku
Przewiń do góry
Skip to content