Gmina Suwałki przyjazna rowerzystom

Gmina Suwałki została uznana za przyjazną rowerzystom w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gmina przyjazna rowerzystom w ocenie turystów kolarzy 2023 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.
Celem konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom było uhonorowanie samorządów, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów, promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą infrastrukturę rowerową, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych oraz wydają mapy i przewodniki rowerowe. Promuje gminy, które dbają o bezpieczeństwo rowerzystów. Zgłoszenia gmin do konkursu dokonują turyści-kolarze na podstawie wypełnionej ankiety.
W tym roku zgłosili blisko osiemdziesiąt gmin, spośród których Kapituła Konkursowa wyróżniła między innymi gminę Suwałki.
Kolarze, a za nimi członkowie konkursowego jury docenili przede wszystkim budowę ścieżek, bądź ciągów pieszo-rowerowych, których w gminie Suwałki z roku na rok przybywa. Zwrócili uwagę na ich odpowiednie oznaczenia i trafny wybór lokalizacji.
Dziękujemy rowerzystom za dobre opinie i życzymy szerokiej drogi.

Gmina Suwałki przyjazna rowerzystom
Przewiń do góry
Skip to content