Ośrodek Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki Zaprasza na spotkanie autorskie z Januszem Jewdokimowem.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Januszem Jewdokimowem, wieloletnim Prezesem Naczelnej Rady Staroobrzędowców w Polsce, społecznikiem, badaczem historii osadnictwa staroobrzędowców na terenach Ziemi augustowskiej, Sejneńszczyźnie, Suwalszczyźnie, autorem książki ,,Szlakiem Staroobrzędowców”. Książka opisuje historię osadnictwa staroobrzędowców na terenach Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ceremonie pogrzebowa, migrację Filiponów z Suwalszczyzny na tereny Prus Wschodnich, miejsca kultu religijnego staroobrzędowców jakimi są cmentarze, molenny oraz miejsca po molennach na terenach woj.podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Spotkanie połączone będzie z prezentacją dotyczącą genezy powstania książki. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu prezentowanej książki ,,Szlakiem Staroobrzędowców”. Kolejną atrakcją tego piątkowego wieczoru będzie jesienny koncert gitarowy Szczepana Sześciło. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.